dietologie.cz|xml/rss|Text verze|Grafická verze|Tisk
/ Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Per os literatura, knihy

Per os literatura, knihy


Dotaz

Dobrý den, dovolte, abych se krátce představil – jmenuji se Vojtěch (příjmení nezveřejňujeme pozn. redakce) a pracuji ve FN Plzeň na interním oddělení. Nastoupil jsem jako doktorand a téma mojí doktorandské práce se týká dietní výživy u akutní pankreatitidy. Snažím se nyní najít co nejvíc informací o způsobech výživy u pankreatitidy. Na téma enterální či parenterální výživy není problém najít desítky článků, ale když jsem se pokoušel najít něco o pankreatické dietě podávané klasicky per os cestou, tak jsem narazil na problémy. Nikde není žádné doporučení, kdy začít s per os příjmem a hlavně nikde příliš není dieta popsaná. Jsou různá obecná doporučení, ale nikde není solidní zdroj, který by bylo možno citovat. Chtěl bych Vás touto cestou požádat o zaslání nějakých materiálů (pokud máte k dispozici ) s doporučeními týkající se pankreatické diety. Mnohokrát děkuji za Váš čas. S pozdravem

Vojtěch, PlzeňOdpověd

Dobrý den, souhlasím s Vámi, že zdrojů o výživě pankreatické per os v akutním stádiu je velmi málo. O enterální a parenterální výživě je napsáno spousta knih, doporučení a článků. Docela mě mrzí, že i lékaři v nemocnicích se nevěnují více dietnímu režimu u pacientů. Tyto záležitosti spíše řeší nutriční terapeutky a zdravotní sestry. Nejspíš Vás zklamu, ale o pankreatické dietě v akutní fázi máme na našich stránkách pouze jeden zdroj. Článek je čerpán z vlastních poznámek získaných při studiu na VZŠ obor nutriční terapeutka.

nutriční terapeutka redakce dietologie.czNenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 2.2.2011Mohlo by Vás zajímat:
  Prohledat náš web:          ©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk
Neaktivni
Přezdívka:
Dotaz: