dietologie.cz|xml/rss|Text verze|Grafická verze|Tisk
/ Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Kalorické tabulky potravin

Kalorické tabulky potravin


Dotaz

Omlouvám se, ale potřebuji poradit. Kde, respektive v jaké publikaci se dá najít co nejširší tabulka výživových hodnot potravin (kalorické tabulky potravin), respektive potřebuji nutně bílkoviny a draslík (kálium). Děkuji za pochopení.

Miroslav, SemilyOdpověd

Dobrý den, kalorické a výživové tabulky hodnot potravin, kde můžete najít množství bílkovin, sacharidů a tuků v potravinách bylo vydáno v publikaci "Potravinové tabulky", které vydala Společnost pro výživu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR v Praze v roce 1992. Většina potravin má také informaci o kalorických a výživových hodnotách uvedenou na obalech potravin. Jsou to údaje o množství bílkovin, tuků, sacharidů, uvedených (většinou) ve 100 g potraviny. Hodnoty draslíku ale v uvedené publikaci nejsou. Stačí, když budete znát potraviny obsahující velké množství draslíku a tyto potraviny omezovat. Potraviny s vysokým obsahem draslíku jsou: brambory, banány, arašídy, sušené ovoce, avokádo, meruňky, meloun, pomeranč, nektarinka, kapusta, špenát viz. omezení draslíku v potravinách. Brambory, před uvařením je dobré namočit do studené vody a nechat vyluhovat a pak vařit v jiné vodě. Vyluhováním se draslík ztrácí.

nutriční terapeutka redakce dietologie.czNenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 27.11.2011Mohlo by Vás zajímat:
  Prohledat náš web:          ©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk
Neaktivni
Přezdívka:
Dotaz: