dietologie.cz|xml/rss|Text verze|Grafická verze|Tisk
/ Dietní, dietologická poradna / Přibrat na váze

Přibrat na váze


Dotaz

Vážení, je mi 43 let a pracuji v lese s motorovou pilou. Občas si chodím zaposilovat. Chtěl bych přibrat, ale nejde to. Při své výšce 162 cm vážím 60 kg. Poradíte mi? Předem děkuji za odpověď.

Mirek, JihlavaOdpověd

Dobrý den pokud nemůžete přibrat, tak patříte k těm lidem, co mají opačný problém s redukcí váhy. Jak sám uvádíte, tak pracujete v lese, máte dostatek fyzické námahy. Do běžné stravy zařazujte hodně sacharidových pokrmů jako je pečivo, obiloviny, ovesné vločky, corn flakes, přílohy (brambory, rýže, těstoviny) a bílkovinné pokrmy (mléko, mléčné výrobky, vejce). Je dobré jíst 5 až 6 krát denně. Metabolismus trávení je individuální pro každého jedince, takže zřejmě budete mít potíže s tímto problémem. Spoustě lidí zase radíme naopak - jak zhubnout (myslím, že tato situace je závažnější už ze zdravotního hlediska).

redakce serveru dietologie.czNenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 1.11.2008Mohlo by Vás zajímat:
  Prohledat náš web:          ©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk
Neaktivni
Přezdívka:
Dotaz: