transparent
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Přibrat na váze

Přibrat na váze

Icona

Dotaz

Vážení, je mi 43 let a pracuji v lese s motorovou pilou. Občas si chodím zaposilovat. Chtěl bych přibrat, ale nejde to. Při své výšce 162 cm vážím 60 kg. Poradíte mi? Předem děkuji za odpověď.

Mirek, Jihlava
Odpověd

Dobrý den pokud nemůžete přibrat, tak patříte k těm lidem, co mají opačný problém s redukcí váhy. Jak sám uvádíte, tak pracujete v lese, máte dostatek fyzické námahy. Do běžné stravy zařazujte hodně sacharidových pokrmů jako je pečivo, obiloviny, ovesné vločky, corn flakes, přílohy (brambory, rýže, těstoviny) a bílkovinné pokrmy (mléko, mléčné výrobky, vejce). Je dobré jíst 5 až 6 krát denně. Metabolismus trávení je individuální pro každého jedince, takže zřejmě budete mít potíže s tímto problémem. Spoustě lidí zase radíme naopak - jak zhubnout (myslím, že tato situace je závažnější už ze zdravotního hlediska).

redakce serveru dietologie.cz

Nenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 1.11.2008

Mohlo by Vás zajímat:

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Přibrat na váze
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: