transparent


Dietní výživa / Přístupný web

Přístupný web

2.9.2008 11:06Přístupný web znamená, že lidé s handicapem mohou používat webové stránky. Přístupnost je směr jež má pomoci starším, handicepovaným, ale i dočasně nemocným (např. lidé se zlomenou rukou) k lepšímu používání webových stránek.

revidováno dne: 10.1.2015

Přístupný web pro všechny generace

Přístupný web pro všechny generace
foto: redakce@dietologie.cz

Nejen kvalitní obsah ale také přístupnost těchto informací je pro nás priorita. Tématika našeho webu oslovuje z části starší generaci a tito lidé nemusejí/nemohou bezproblémově ovládat nové technologie (např. touch pad, počítačovou myš) tak jako mladá genereace, nebo mají některá tělesná omezení (omezený pohyb, slabozrakost atp.). Tato webová stránka popisuje používání našeho webu k lepší přistupnosti informací, a také popisuje obecné možnosti webových prohlížečů. Prohlašujeme zde, že přístupný web je pro nás závazný a budeme vynakládat čas a úsilí na to, aby informace na našich stránkách byly jednoduše přístupné pro všechny. Už teď víme že nastavení které jsou níže popsané nejsou konečné a nejsou důkladně otestované. Budeme postupně stav zlepšovat i proto rádi uvítáme odezvu od handicepovaných i zdravých návštěvníků našich stránek.


Změna velikosti fontu

Změna velikosti fontu
foto: technický obrázek


Změna velikosti fontu a inverze


Toto nastavení se nalézá na každé stránce a slouží ke změně velikosti fontu pomocí táhla. Kliknutím na "zatrhávací rámeček" se proved inverze pozadí z bílé na tmavou (tmavou šedou). Tmavé pozadí může být pro mnohé lepší – bílá barva "tahá" více oči. Pro tuto funkci musí být prohlížečem povoleny soubory cookies a zapnutý JavaScript

Ovládání stránek klávesnicí


Navigace na stránkách je možná pomocí klávesnice. Zatím je navigace řešena pro menu, kde u každého odkazu najdete reakční klávesu a kolikrát ji stisknout. Nastavení jednotlivých kláves můžete provést na této stránce níže.

validní XHTML


Naše stránky mají validní XHTML kód ve verzi Strict, proto je můžete číst pomocí různých XML čteček i na různých zařízeních jako PDA, mobilních telefonech apod.

XML/RSS podpora


Každá HTML stránka má RSS (xml) verzi která obsahuje pouze hlavní informace stránky, odkaz je vždy v zápatí na konci stránky pod označením "XML/rss". Adresa takového XML souboru je stejná jako adresa HTML stránky pouze má jinou příponu (místo .html přípony má .xml). Takové XML mohou užívat např. slabozrací lidé, kdy speciální program přehraje text jako zvukový výstup např. programem JAWS.
umístění textové a tiskové verze

umístění textové a tiskové verze
foto: technický obrázek


Formáty webu


Dalším formátem našeho webu je textová verze a tisková verze, obě je možno vždy najít nahoře vedle pyramidy.

Rychlost načítání stránek


Většina našich stránek jsou úsporné HTML soubory, rychlost načítání stránky je tak závislá jen na vašem připojení k Internetu.

revidováno dne 10.1.2015

Redukční jídelníček

Zařazení článku:
Dietní výživa / Přístupný web
Mapa stránek
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: