transparent
Dietní výživa / Dietní systém / Zakladní diety / Dieta výživná (dieta č. 11)

Dieta výživná (dieta č. 11)

26.10.2008 17:23Předepisuje se pacientům, u kterých je potřeba zvýšit energetickou hodnotu na 12000 kJ za den a biologickou hodnotu na 105g bílkovin, 80 g tuků a 420 g sacharidů za den.

revidováno dne: 21.8.2010

Dieta výživná se řídí pravidly racionální stravy. U těchto pacientů je potřeba zvýšit tělesnou hmotnost, kterou předtím ztratily v důsledku onemocnění nebo léčby, především onkologické. Strava se podává 6 x denně, tudíž podáváme i druhou večeři, která se skládá jen z lehčího studeného jídla. Může to být jogurt nebo šlehaný tvaroh nebo pečivo s máslem a sýrem doplněné zeleninou. Hlavní zásadou je, že množství sacharidových pokrmů nijak nezvedáme, abychom předcházeli případnému nežádoucímu přejídání, ale potraviny a pokrmy zařazujeme do jídelního lístku častěji a snažíme se zvýšit dávku bílkovin jako masa, mléka a mléčných produktů.

revidováno dne 21.8.2010

Redukční jídelníček

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní systém / Zakladní diety / Dieta výživná (dieta č. 11)
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíDieta s omezením zbytků (hrubé vlákniny - dieta č. 5) Zakladní dietyZakladní diety
Reklama
Mohlo by Vás zajímat:

Recepty diety výživné (recepty)
Výživný jídelníček (poradna)

Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: