transparent
Dietní výživa / Dietní výživa / Směry ve výživě

Směry ve výživě

30.10.2008 19:01Zvolit si určitý směr ve výživě jako je makrobiotika, vegetariánství, laktoovovegetariánství, dělená strava, racionální strava atp. není vždy jednoduché.

revidováno dne: 13.3.2011

Kterým směrem? je jen na mě samotném...

Kterým směrem? je jen na mě samotném...
foto: redakce@dietologie.cz

Lidé musí mít přesvědčení a hlavně musí mít pevnou vůli, aby takový dlouhodobý směr ve výživě uskutečnili do zdárných výsledků. Směry ve výživě nejsou vhodné pro ty, kteří mají předepsanou dlouhodobou dietu. Jedná se především o diabetiky, kdy např. makrobiotická strava by nebyla příliš vhodná a takový pacient, pokud by se chtěl takto stravovat, musel by se kombinací, stravováním a sestavováním jídelního lístku věnovat spousty hodin. Směry ve výživě jsou naopak vhodné pro nás, kteří netrpíme vážným onemocněním a nemusíme tedy přizpůsobovat náš jídelníček nějaké dietě, ale přesto cítíme, a také chceme se stravovat zdravě, racionálně abychom předcházeli zdravotním komplikacím v budoucnu.

revidováno dne 13.3.2011

Redukční jídelníček

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní výživa / Směry ve výživě
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíSemináře dalšíVýživa dětí Dietní výživaDietní výživa
Reklama

Mohlo by Vás zajímat:

Vegetariánství
Racionální výživa
10 zásad racionální výživy

Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: