transparent
Dietní výživa / Dietní systém / Zakladní diety / Diabetická dieta (dieta č. 9) / Diabetes mellitus dieta

Diabetes mellitus dieta

15.11.2003 17:13Je metabolická porucha, která se projevuje zvýšenou hladinou krevního cukru. Příčinou je úplný výpadek nebo porucha funkce B-buněk Langerhansových ostrůvků ve slinivce břišní, které produkují inzulín.

revidováno dne: 24.6.2010

Rozlišujeme Diabettes Mellitus prvního a druhého typu. Viz diabetes mellitus I typu a diabetes mellitus II typu. Strava má být plnohodnotná, pestrá. Mělo by být dodrženo správné časové rozložení mezi jednotlivými chody jídel. Hlavní zásadou je vyloučit potraviny, které obsahují volné koncentrované cukry - cukr, med, džem, čokoláda, cukrovinky. Omezují se dávky potravin, které obsahují cukry ve formě polysacharidů - škrob (mouka, mlýnské a pekárenské výrobky - pečivo. Dále obiloviny, rýže, těstoviny, knedlíky, brambory, ovesné vločky, kroupy, krupky, krupice... Dále cukr, který je obsažený v mléce, mléčných výrobcích, v ovoci.

Indikace


Diabetes mellitus - úplavice cukrová Viz dieta diabetická

revidováno dne 24.6.2010

Redukční jídelníček

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní systém / Zakladní diety / Diabetická dieta (dieta č. 9) / Diabetes mellitus dieta
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
 dalšíDiabetes mellitus I. typu Diabetická dieta (dieta č. 9)Diabetická dieta (dieta č. 9)
Reklama
Mohlo by Vás zajímat:
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: