transparent
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Léčiva / Skladování inzulinu

Skladování inzulinu

Icona

Dotaz

Dobrý den, jsem studentkou 4. ročníku oboru DIETNÍ SESTRA a chtěla bych vás poprosit o radu. Jedna klientka, při pohovoru o dietě vznesla dotaz, který mě zaskočil. Klientka je diabetička a byla čerstvě převedena na inzulin a vznesla ke mě dotaz, zda musí dávat inzulin do lednice, nedokázala jsem jí tento dotaz zodpovědět a tak z důvodu doplnění svých znalostí vás žádám o radu. Za odpověď předem děkuji.

Petra, Brno
Odpověd

Dobrý den Načaté balení inzulinu je nejlépe uschovávat v lednici. Inzulin v inzulinovém peru lze při použití (po dobu 4 až 6 týdnů) bez obav uchovávat v teplotě do 25°C. Přesná doba, po kterou lze konkrétní druh inzulinu uchovávat, je uvedena v příbalové informaci. Vždy je dobré chránit balení inzulinu před působením přímého slunečního světla a vysoké teploty. Tedy zásoby inzulínu lze skladovat v lednici, ne však příliš blízko výparníku, inzulin nesmí zmrznout!!

redakce serveru dietologie.cz

Nenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 3.11.2008

Mohlo by Vás zajímat:

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Léčiva / Skladování inzulinu
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíDieta při léčbě Warfarinem dalšíEfedrin a hubnutí LéčivaLéčiva
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: