transparent
Dietní výživa / Dietní výživa / O potravinách / Mlýnské a pekárenské výrobky

Mlýnské a pekárenské výrobky

18.1.2004 22:07Mezi mlýnské výrobky patří mouka hladká, hrubá, polohrubá, krupice, kroupy, krupky ječné pšeničné, ovesné, rýže, vločky ovesné, žitné.

revidováno dne: 8.11.2008

Vyroba rohlíků

Vyroba rohlíků
foto: redakce@dietologie.cz

Dále sem můžeme zařadit pufrované a extrudované výrobky. Mlýnské výrobky se získávají narušením obilných zrn. Mezi pekárenské výrobky patří chléb, pečivo bílé, celozrnné, pečivo z různých druhů mouk nebo z různých směsí mouky. Mezi pekárenské výrobky také patří pečivo ze složitějších druhů těsta, z těst slaných, sladkých, máslových, tukových, tvarohových atd. Dále sem patří trvanlivé druhy pečiva jako jsou tyčinky, sušenky, krekry, keksy. Mezi pekárenské výrobky patří těstoviny. Vyrábějí se z pšeničné mouky, vody a vajec. Mají různou biologickou hodnotu, záleží na obsahu vajec. Pacienti s redukční a diabetickou dietou by si měli hlídat množství jednotlivých mlýnských a pekárenských výrobků ve svém jídelníčku. Jsou to sacharidové potraviny, které by si pacienti měli započítávat do denního příjmu sacharidů. Pomůže nám k tomu odvažování potravin nebo rámcový jídelní lístek.

Chleb


mouka, vločky, celozrnná mouka, škrob

revidováno dne 8.11.2008

Redukční jídelníček

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní výživa / O potravinách / Mlýnské a pekárenské výrobky
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíObiloviny, Obilniny dalšíVejce O potravináchO potravinách
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: