transparent
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Káva a čaj při onemocnění jater

Káva a čaj při onemocnění jater

Icona

Dotaz

Vážená paní, jak je to s pitím kávy a černého čaje při onemocnění jater. Děkuji za odpověď.

Jaroslav, Cheb
Odpověd

Dobrý den, v prvních dnech onemocnění (akutní stav) se černá káva ani černý čaj pít nedoporučuje. Játra slouží jako chemická továrna a také detoxikační jednotka, která vychytává všechny škodlivé a odpadní látky v těle, prochází jimi tedy i kofein, tein a další látky obsažené v kávě a čaji. Nemocná játra by se neměla příliš namáhat a přetěžovat. V chronickém stádiu (po několika měsících po odeznění akutního stavu, pokud nejsou žádné problémy, bolesti, nevolnost, zažívací potíže...) se může pít rozpustná káva + mléko nebo hodně naředěný černý čaj. Pijeme max. 2 rozpustné kávy s mlékem nebo dva černé čaje za den. Pokud by při pití rozpustné kávy nebo černého čaje byly zdravotní problémy, tyto nápoje vyloučíme úplně. Z dalších nápojů mohu doporučit caro, vitakáva, káva rozpustná bez kofeinu, melta, čaje ovocné, zelené nebo bylinné.

nutriční terapeutka redakce dietologie.cz

Nenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 23.7.2011

Mohlo by Vás zajímat:

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Káva a čaj při onemocnění jater
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíTetování nutriční terapeutky dalšíStravování v Brně Rady, Studium, obecnéRady, Studium, obecné
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: