transparent
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Nedodržování diet v nemocničním zařízení

Nedodržování diet v nemocničním zařízení

Icona

Dotaz

Dobrý den Donedávna jsem pracovala v ústavu u mentálně postižených lidí. Měli jsme na starost diabetiky, pacienty s jaterním onemocněním a mimo to měli všichni zhruba 30 kg nadváhy. V dokumentaci od lékaře mají sice doporučenou dietu, ale nikdo tyto diety nedodržuje a v jídelně se zpravidla vaří jedno jídlo pro všechny. Není ani dietní ani zdravé. Je možná nějaká kontrola, která by na tyto věci dohlédla? Píšu to taky proto, že občas se musí jet s pacienty do nemocnice s žlučníkovým záchvatem nebo s hyperglik. koma. Můžete mi prosím poradit jak zasáhnout.

, Praha
Odpověd

Pomohl dietolog, který by měl pracovat v každém větším městě v diabetologické a obezitologické ordinaci. V ústavu by také měla pracovat nutriční terapeutka, která dohlíží na skladbu jídelních lístků, kontroluje nutriční a energetické hodnoty a hlavně skládá jídelní lístky pro tyto osoby. Nebo spolupráce s výživovým poradcem pro výživu nebo nutričním terapeutem.

redakce serveru dietologie.cz

Nenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 1.10.2008

Mohlo by Vás zajímat:

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Nedodržování diet v nemocničním zařízení
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíČasopisy o výživě dalšíDietní režim pro kojící maminky Rady, Studium, obecnéRady, Studium, obecné
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: