transparent
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Studium dietologie, dietolog

Studium dietologie, dietolog

Icona

Dotaz

Dobrý den, už dlouhou dobu se zajímám o obor dietologie a zdravou výživu. Chtěla jsem se zeptat, jestli existuje tento obor nebo jemu podobný, na některý z vysokých škol, nebo jestli vzdělávání v této oblasti funguje jen pomocí kurzů. Chtěla bych zjistit, co všechno má dietolog v popisu práce a jaké má možnosti uplatnění. Za odpověď předem děkuji.

Jana, Praha
Odpověd

Dobrý den, na vyšší odborné škole v Brně existuje obor nutriční terapeutka, je to tříletý obor, prezenční forma, ukončený absolutoriem. Na vysoké škole lékařské v Brně je obor výživa člověka, prezenční forma, tříletý obor ukončený Bc zkouškou. Dietolog je lékař, který studoval lékařství 6 let.

redakce serveru dietologie.cz

Nenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 1.10.2008

Mohlo by Vás zajímat:

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Studium dietologie, dietolog
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíZdravý oběd – předkrm, polévka a hlavní jídlo dalšíDietní systém pro nemocnice Rady, Studium, obecnéRady, Studium, obecné
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: