transparent
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Diety pro diabetiky

Diety pro diabetiky

Icona

Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mohli byste mi prosím poradit kde bych našla přesně rozepsané diety pro diabetiky? Jde mi o dělení podle množství sacharidů na den, podle výměnných jednotek.. Jsem zdravotní sestra s praxí v chirurg. oborech, takže s touto dietou jsme do detailního kontaktu moc nepřišla. Nyní mám nabídku práce v diabetologické ambulanci a proto bych se ráda znovu do této problematiky dostala a nastudovala informace pro edukaci pacientů. Děkuji za odpověď.

Marie, Frýdek-Místek
Odpověd

Dobrý den, na našich stránkách máme dělení sacharidů podle rámcového jídelního lístku. Jedná se o dávky sacharidových potravin podle gramáže a podle počtu lžic. Rámcový jídelní lístek 175 g sacharidu za den a Rámcový jídelní lístek na 275 g sacharidů. Dělení sacharidových potravin podle výměnných jednotek tu uvedeny nejsou, ale doporučovala bych Vám konzultaci s nutriční terapeutkou v nemocnici. Předpokládám, že mají různé tabulky a brožury výměnných jednotek a tuto problematiku Vám rádi osobně zodpoví.

nutriční terapeutka z redakce@dietologie.cz

Nenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 10.3.2010

Mohlo by Vás zajímat:

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Diety pro diabetiky
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíŠpatné polykání polohy dalšíLight a diet Rady, Studium, obecnéRady, Studium, obecné
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: