transparent
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Light a diet

Light a diet

Icona

Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi light a diet? Tento rozdíl si sice umím představit, ale nedokážu přesně definovat. Děkuji Vám za odpověď.

Lucie, Bruntál
Odpověd

Dobrý den, výraz light je anglické slovo a v češtině znamená lehký, v oblasti výživy znamená méně kalorický. Potravinářský výrobek označený slovem light obsahuje buď méně tuků (např. jogurt) nebo méně sacharidů např. Coca-cola (není slazená řepným cukrem, ale je slazená nekalorickým náhradním sladidlem, např. Aspartamem). Výraz diet je také anglické slovo a v češtině znamená dieta. Jedná se o způsob výživy, složení potravy tvořící základ stravování. Jedná se buď o zdravou výživu (racionální dieta) nebo o způsob výživy s ohledem na onemocnění (např. redukční dieta, diabetická dieta, dieta při dně apod.). Použije-li se slovo „diet“ na označení nějakého pokrmu nebo potravinářského výrobku, znamená to, že uvedený pokrm, potravinářský výrobek splňuje požadavky zdravé výživy.

Evžena Janovská DiS z redakce@dietologie.cz

Nenašli jste v poradně  odpověď na Váš problém? kontaktujte násnapište nám! Na vaše dotazy odpovídají zkušené nutriční terapeutky s praxí ve zdravotnických zařízeních.
revidováno dne 28.3.2010

Mohlo by Vás zajímat:

Zařazení článku:
Dietní výživa / Dietní, dietologická poradna / Rady, Studium, obecné / Light a diet
Předchozí / další články ve stejné kategorii:
předchozíDiety pro diabetiky dalšíDům pro seniory strava Rady, Studium, obecnéRady, Studium, obecné
Reklama
Diety / Seznam a popis diet .. čísla diet Výživa / Směry ve výživě, zdravá výživa... Teorie / Bílkoviny, tuky, sacharidy... Dietologická poradna / Nutriční poradna Dietní recepty / Dietní i nedietní recepty s kJ Dieta jídelníček na míru / Jídelníčky na dietu ~ Bezlepkové potraviny / BLP výrobky Výživový poradce Praha / nutriční poradna
  Prohledat náš web:         

©opyright 2002–2020 redakce@dietologie.cz  Mapa stránek  Tisk  Tisk

Neaktivni
Chat s nutriční terapeutkou (výživovým poradcem)
Přezdívka:
Dotaz: